آغاز به کار هسته مطالعاتی پلکان معرفت واحد لاهیجان/با کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

کانون معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و رشت با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان هسته مطالعاتی با عنوان  «پلکان معرفت» را تاسیس و شروع این مطالعات را از کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن شروع خواهند کرد. 

هسته مطالعاتی «پلکان معرفت» در واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان زیر نظر کانون معرفت رضوی و بسیج دانشجویی این واحد تاسیس و با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن آغاز به کار کرد.

دبیر کانون معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در گفت و گو با روابط عمومی مرکز معرفت افزایی در مورد سلسله مباحثات کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن گفت: این سلسله مباحثات در چهار فصل ایمان، توحید، نبوت و ولایت در طی 3 ماه از هفته چهارم آبان تا اخر بهمن سال جاری ویژه دانشجویان استان گیلان برگزار می‌شود.

علی نژاد در توضیح این سلسله مباحثات شرح داد:
افراد شرکت کننده به گروه های متفاوتی تقسیم می شوند و هر هفته دو جلسه از این کتاب را مطالعه خواهندکرد. در انتهای هفته، یکی از گروه ها به عنوان سرحلقه، برای دیگر اعضا به صورت خلاصه این دو جلسه را به صورت برخط (جلسه صوتی و تصویری) توضیح خواهند داد و پیرامون موضوعات مطرح شده مباحثه میکنند.
همچنین مطالعه کنندگان این هسته موظف هستند خلاصه ی جلسات و جملات نکته وار کتاب را یادداشت و تولید محتوای گرافیکی اعم از پادکست، کیلیپ، عکس نوشته و… به گروه ارائه دهنده تحویل بدهند.

بخش ویژه ی این مباحثات در پایان هر فصل جلسه ی پرسش و پاسخی برای اعضا با یکی از اساتید این حوزه است که به مدد الهی برگزار خواهد شد.

علی‌نژاد افزود : ان شاء الله در پایان این سلسله مباحثات با استفاده از بهترین خلاصه های اعضا، چکیده ی این کتاب به دبیرخانه مرکز معرفت افزایی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال و منتشر خواهد شد.

همچنین به دو گروه برتر این سلسله مباحثات جوایز ارزنده ای تقدیم خواهد شد.

دانشجویان استان گیلان می‌توانند برای ثبت نام در این هسته مطالعاتی، حداکثر تا 25 آبان سال جاری به آیدی کانون معرفت رضوی واحد لاهیجان به نشانی زیر مراجعه فرمایند: @kanoon_marefatrazavi_liau

جهت ثبت نام در هسته مطالعاتی «پلکان معرفت» اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

سومین کارگاه از رویا تا واقعیت/اختتامیه مباحثات کتاب غرب شناسی

چ آبان 21 , 1399
سومین کارگاه از رویا تا واقعیت در بستر مجازی ویژه دبیران و مسئولان کانون های معرفت رضوی با حضور نویسنده کتاب غرب شناسی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر سید احمد رهنمایی برگزارشد. با پایان یافتن مباحثات کتاب غرب شناسی اثر دکتر سید احمد رهنمایی سومین کارگاه از رویا […]