اتمام دوره مطالعاتی کتاب طرح کلی اندیشه های اسلامی قرآن/واحد خمینی شهر

دوره مطالعاتی کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، زیر نظر دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر(ویژه دانشجویان)به پایان رسید. گزارش عملکردی این دوره مطالعاتی به گزارش دبیر کانون به شرح زیر است


این دوره در مهر ماه ۱۳۹۹ شروع شد و تا پایان آذرماه ادامه داشت.
۲۸ نفر در این دوره شرکت کردند که ۱۳ نفر آن از واحد خمینی شهر و ۱۵ نفر دیگر از واحد های دانشگاهی سرتاسر کشور بودند.(واحد های شهر بابک، خوی، فلاورجان،ورامین پیشوا، همدان، کمالوند، زاهدان، لامرد استان فارس، کرمان، سیرجان، لاهیجان، ساری، تهران واحد اسلامشهر، مشهد، قم)
۱_ در این طرح مطالعاتی، دانشجویان روزی ۱۰ صفحه از کتاب را مطالعه میکردند و در گروه هرشب با ذکر لبیک، انجام مطالعه روزانه خود را اعلام میکردند.
۲_ هرشب یک نفر از دانشجویان (بر اساس نوبتی که به آن ها داده می شد توسط مسئولین دوره)، خلاصه ی آن ۱۰ صفحه مقرر شده برای مطالعه ی آن روز را به صورت تایپی یا دست نویس در گروه قرار می داد.
۳_ هرهفته، شب های دوشنبه و پنجشنبه، یک نفر از دانشجویان(به نوبت و به صورت داوطلبانه و اختیاری) ۲ سوال تشریحی از ۱۰ صفحه مشخص شده برای مطالعه ی آن روز طراحی میکرد و داخل گروه قرار میداد و دانشجویان می توانستند به آن سوالات پاسخ دهند و جواب سوالات را برای طراح سوال بفرستند.
۴_ بعد از اتمام هرفصل، مباحثه ای در گروه توسط استاد مشخص شده صورت میگرفت و دانشجویان میتوانستند سوالات و اشکالات خود را از استاد بپرسند. همچنین در مباحثات، راهکار های عملی ِ مطالب که قابل استفاده در زندگی روز مره باشد نیز در اختیار دانشجویان قرار میگرفت و دانشجویان به تبادل نظر میپرداختند.
۵_ در هر ماه، دومرتبه رزق های معنوی شبانه (با محوریت دینی، معرفتی، سیاسی و…) با هدف افزایش معنویت، بینش و بصیرت دانشجویان؛ توسط مسئولین دوره در گروه قرار داده می شد.
۶_ در پایان و پس از اتمام کتاب، آزمونی از فراگیران گرفته شد و گواهی های آنان براساس نمرات آزمون و فعالیت هایشان، در اختیارشان قرار گرفت.
۷_ به همه فراگیران هدیه ای داده شد.
[رهبر معظم انقلاب می فرمایند: دانشجو باید در معارف دینی عمیق شود.]
انشالله توانسته باشیم با یاری خداوند و امام زمان(عج)، گامی در راستای تقویت مبانی فکری و معرفتی دانشجویانِ گرامی، برداشته باشیم.
《و من الله توفیق》

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

وبینار معرفی الگویی تمام عیار برای بشریت/واحد نجف اباد

س دی 23 , 1399
کانون ریحانة النبی با همکاری کانون معرفت رضوی وبینار تخصصی با موضوع معرفی الگویی‌تمام عیار برای بشریت برگزار می‌کند. باحضور : خانم دکتر لاله افتخاری، استاد دانشگاه شاهد و نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاریخ و زمان برگزاری :پنج شنبه،۲۵ دی ماه ساعت ۱۸ لینک ورود به […]