افتتاحیه سومین دوره آموزشی منتخبین معرفت رضوی

مراسم افتتاحیه سومین دوره آموزشی منتخبان اعضای کانون‌های معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معرفت رضوی؛ مراسم افتتاحیه سومین دوره آموزشی منتخبان اعضای کانون‌های معرفت رضوی برگزار شد.

مهدی مهدی‌نیا، مدیرکل تبلیغ و امور دینی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کانون‌های معرفت رضوی ۳ سال است که به همت معاونت فرهنگی سابق تشکیل شده، هیچ کانون دینی در کشور چنین ظرفیتی ندارد. این کانون‌ها پتانسیل خوبی برای ترویج مسائل دینی دارند.

کانون‌ها برای آینده نظام مدیر تربیت می‌کنند

حجت‌الاسلام امیر ابراهیم زاده مدیرکل معارف و امور اساتید نیز در این مراسم درباره تسلط انسانی بر شئون خود سخنرانی کرد و توصیه‌هایی به دانشجویان در این زمینه داشت در کانون‌های رضوی بحث دانشگاهی و معرفتی توأمان مطرح است، کانون‌ها برای آینده نظام مدیر تربیت می‌کنند، بنابراین فعالیت دانشجویان مهم است، دانشجویان در کانون‌ها یاد می‌گیرند که چگونه مسائل مدیریتی را پیش ببرند.

مملکت امروز آدم دردمند می‌خواهد

حجت‌الاسلام محمد شریفانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: در قرآن و روایات بارها عنوان شده که نعمتها را یاد کنید. بالاترین طاعت ذکر نعمت است. ذکر نعمت باعث ایجاد محبت در دل می‌شود.

وی درباره مسئولیت افزود: قرآن می‌گوید هر نعمتی که خدا به ما داده است مسئولیت به وجود می‌آورد. مملکت امروز آدم دردمند می‌خواهد، این جلسه برای این است که آن حس دردمندی در ما زنده شود وگرنه انسان بی‌درد و بیخیال زیاد داریم. ما در این جلسه ها به دنبال حکیم پروری هستیم تا جمعی را راهبری کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دین ما سه رکن دارد، یکی پوسته ظاهری، یک پوسته درونی که روح و اخلاق است، یک پوسته میانه که اعتقاد است، اگر اعتقاد باشد هر دو پوسته را نگه می‌دارد. اگر بنیه اعتقادی قوی نباشد با کوچکترین شبهه‌ای از هم می‌پاشد.

آنهایی اثر گذارند که وسط میدان هستند

حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم گفت: دو گروه انسان داریم انسانهایی که خودشان را میانه میدان می‌بینند، عده‌ای هم مدام انتقاد می‌کنند، واقعیت این است عالم به هر دو دسته نیاز دارد اما آنهایی اثر گذارند که وسط میدان هستند.

وی افزود: شما در برنامه‌های کانون هستید یعنی تصمیم گرفته‌اید که وسط میدان باشید. ما حتما باید نقش اجتماعی داشته باشیم. تشکیل حلقه مطالعاتی با عنوان اندیشه تمدن سازی برگرفته از سخنان معظم رهبری در دستور کار است، رهبری در مسجد امام حسن سخنرانی های داشتند که می‌توان در راستای برنامه‌های اجتماعی از آن بهره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

سومین دوره آموزشی منتخبان اعضای کانون‌های معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی(ویژه خواهران)

س آبان 18 , 1400
سومین دوره آموزشی منتخبان اعضای کانون‌های رضوی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. این دوره برای دو گروه دختران و پسران به صورت جداگانه برگزار می شود. دوره پسران در روزهای ۱۷ تا ۲۱ برگزار شد و دوره خواهران از ۲۴ تا ۲۸ […]